Informatyka (IT)

Tempo zmian zachodzących w sektorze nowych technologii jest ogromne. Innowacyjne rozwiązania są wdrażane i przystosowywane do oczekiwań użytkowników końcowych niemal z dnia na dzień a obszary do tej pory postrzegane jako tradycyjny przemysł coraz bardziej uzależniają się od wpływu i jakości stosowanych rozwiązań IT. Specjalistami z branży teleinformatycznej interesują się już nie tylko firmy informatyczne, ale również banki, firmy konsultingowe, a także licznie powstające w ostatnim czasie centra outsourcingowe.

W każdym z opisanych powyżej przypadków poszukiwani są pracownicy o różnym stopniu doświadczenia, przy czym z reguły minimum to kilka lat. Należy przy tym zwrócić uwagę na fakt, iż niezależnie od poziomu doświadczenia coraz częściej liczy się wszechstronność pracownika. Poszukuje się więc osób mających nie tylko specjalistyczną wiedzę z zakresu IT, ale także dobrze rozumiejących specyfikę biznesu w którym pracują. W cenie są umiejętności komunikacyjne oraz pracy zespołowej, a bardzo dobra znajomość języków obcych coraz częściej staje się niepisaną regułą.

Tak dynamiczny i wymagający rynek stwarza wysokie wymagania osobom zajmującym się rekrutacją. Nasi konsultanci służą pomocą w tym zakresie. Realizujemy projekty Executive Search i rekrutacyjne dla firm działających w różnych sektorach rynku poszukujących programistów, analityków systemowych, architektów, developerów, wdrożeniowców i tradycyjnie już menadżerów projektu. Najbardziej popularne technologie to Java, .NET, aplikacje internetowe i portalowe (głównie w obszarze e-commerce) oraz popularne bazy danych. Na znaczeniu zyskuje również znajomość technologii AJAX, środowisk takich jak Ruby on Raili oraz metodyk tworzenia aplikacji – głównie XP i SCRUM i związanych z nimi narzędzi programowania.